אבקת הקסמים של אירה שרלין

אחרי שנים על הקו ירושלים-תל-אביב, עברה אירה שרלין לתל-אביב והקימה קהילה חדשה העונה לשם מועדון ארוחת הבוקר של ""Urban Moms. אני חושבת שברגע שיש לך חזון ואת רוצה לעשות משהו טוב, אנשים יעלו איתך על הספינה הזו ויעזרו לך להפיץ את אבקת הקסמים ובאמת לעשות משהו טוב, לעזור לאנשים לשבור תקרות זכוכית", היא אומרת.

מאת: נועה אלון

צילומים: דני בכר ונועם קטאבי

במשך שנים, מדי יום, נהגה אירה שרלין (39), מנהלת מערכות מידע בבנק לאומי, לעשות את הקו מהישוב שבו התגוררה עם משפחתה באזור ירושלים ועד למקום עבודתה בתל-אביב, עד שהחליטה בשיתוף עם בעלה רז (עצמאי בתחום הנדל"ן והדלק) – לשנות את הפרדיגמה ולעבור להתגורר בתל-אביב, כך שרז יעשה את הנסיעות הארוכות לירושלים מדי יום.

משפחת שרלין , דיירת במתחם גינדי TLV, מספרת על חיי הקהילה במתחם ואירה מפרטת על מועדון ארוחת הבוקר של Urban Moms

לבני הזוג שתי בנות, בר בת 11, אגם בת 9 ותינוק, אריאל, בן 8 חודשים.

עד מהרה גילתה אירה כי המעבר לתל-אביב, לשכונת גינדי TLV, שיפר באופן משמעותי את איכות חייה ואף אפשר לה לקדם יוזמות חברתיות מרתקות. הראשונה שבהן: מועדון ארוחת הבוקר של "Urban Moms".

"הייתי בחופשת לידה עם אריאל, לא הכרתי אף אחת", היא משחזרת, "רציתי שתהיה לי קהילה, שאני אוכל ללמוד ושיהיה לי עם מי לאכול ארוחת בוקר. כמובן שלא היה כאן דבר כזה כי זו שכונה חדשה, אז פרסמתי פוסט בפייסבוק והופתעתי מהמענה העצום".

"הרעיון הגדול שמאחורי המועדון הוא שנהיה ב-OF-LINE ולא באון-ליין. ממש לייצר מפגשים אמיתיים, לייצר חברויות וחיבור משפחות, להוציא את הנשים ההריוניות והיולדות מהבית, לאכול ארוחה טעימה וללמוד דברים חדשים במגוון תחומים כמו חינוך, קריירה, התקדמות אישית", היא אומרת וחושפת נתון מדהים, "נכון להיום חברות בקבוצה 300 אימהות. כמובן שלא כולן מהמתחם וזה הולך ותופס תאוצה. לכל מפגש מגיעות כ-25 נשים".

עוד היא חושפת כי הקבוצה הגדולה נמצאת במגעים לשיתופי פעולה עם גופים כמו Google ומייקרוסופט. "המטרה היא להעצים נשים בחופשת לידה ולמצוא להן אופק תעסוקתי לאחר סיום חופשת הלידה".

הצלחת מועדון ארוחת הבוקר דחפה את אירה להקים קבוצה חדשה, מצומצמת יותר בשם "המעגל הקרוב של אימהות גינדי".  "זה המעגל הכי קרוב", היא אומרת, "אנחנו שומעות הרצאות יחד, יוצאות ביחד בערבים לשמוע ג'ז, הולכות לאכול יחד, חוגגות אירועים כמו ימי הולדת יחד, מגדלות את הילדים שלנו ביחד, שותות קפה ביחד. זה לחלוטין Girl Power, כולנו גם נשות קריירה וחשובה לנו מאוד ההעצמה הנשית".

מה שאת עושה ממש לא מובן מאליו, את בכל זאת בחופשת לידה ומצליחה להשיג הרצאות במחירים מצומצמים. מה סוד הקסם שלך?

"אני חושבת שברגע שיש לך חזון ואת רוצה לעשות משהו טוב, אנשים יעלו איתך על הספינה הזו ויעזרו לך להפיץ את אבקת הקסמים ובאמת לעשות משהו טוב, לעזור לאנשים לשבור תקרות זכוכית. תל-אביב נשמעת כמו עיר מגניבה וכיפית, אבל המחירים פה גבוהים, יוקר המחיה מאוד גבוה והמטרה שלי היא להנגיש ידע לכולם ולעזור כמה שיותר לאנשים. אני מרגישה שהמהפך התחיל ואין ספק שאנחנו שם שידוע מאוד טוב ברחבי תל-אביב".

חיפשו דירה- מצאו קהילה

נופר לב- שדה ובן סלע דיירי מתחם גינדי TLV

ככה זה שמתלהבים