אתר Neighbors (שכנות – חברות – קהילתיות) חרט על דגלו להציג לעולם את מודל הקהילתיות העירונית החדשה ואת מי שבחרו לחיות בדרך זו ועל פי עדויותיהם האישיות – נהנים מכל רגע.

מה שנתפס פעם כחלום אוטופי רחוק, מעין קרוב משפחה רחוק של מודל הקיבוץ הישן, קורם בשנים האחרונות עור וגידים והופך לנגד עינינו למציאות עכשווית, מעודכנת, מהנה, משתפת ומחבקת.

חני בלייכר- עורכת האתר

בתקופה הקרובה נציג כאן באתר Neighbors את סיפוריהן האישיים של משפחות שפתחו בפנינו את ליבם, דלתם וסיפקו לנו הצצה נדירה אל החיים במודל הקהילתיות העירונית החדשה, אל קבוצות הוואטס-אפ הייחודיות, אל רוח ההתנדבות, היזמות המקומית, טיפוח חיי חברה וטיפוח שכנות טובה.

מהמפגש המרתק עם המשפחות הרבות עימן שוחחנו עולה גם התובנה כי לא רק שהם השגרירים הטובים ביותר של המודל הקהילתי החדש, אלא הם בראש ובראשונה – עיקר המהות שלה.   

הם אלו שבחרו להצטרף לקהילה. הם בחרו את מידת השיתוף המתאימה להם. הם אלו שמייצרים ביחד עשייה קבוצתית תומכת, ומקדמת תהליכים ומיזמים ברוח שיתופית ומחויבות אישית, כאשר את ההובלה בכל מיזם, נוטלת או נוטל דמות אחרת בקהילה.

מודל הקהילה העירונית המשתפת מפחית את הבדידות ומעצים את ערכי הרעות החברות, השייכות, הביטחון והשכנות הטובה. הערכים האלו מקדמים אותנו לאיכות חיים אידאלית.

אז בואו נכיר ביחד את השכנים.

חני בלייכר- עורכת האתר