גינדי TLV – וייב חיובי

כשרועי ושירלי דלל עברו לעיר הגדולה תל-אביב לפני כשנה, הם לא ציפו לקבלת פנים מחבקת, כיפית, תומכת ומסייעת מהקהילה בשכונה במתחם גינדי TLV. מבחינתה של בתם הבכורה אביגיל בת ה-10, הם ימשיכו לגור במתחם לפחות עד גיל 18. ווייב חיובי, ביקשנו? קיבלנו. 

מאת חני בלייכר

צילומים: דני בכר וירדן עדי

את רועי דלל (37) ושירלי בן שטרית דלל (35) אנחנו פוגשים בדירתם המשקיפה אל הפארק במתחם גינדי TLV. רועי הוא מנהל פרויקטים ומערכות מידע ושירלי עורכת דין ועוסקת בדיני משפחה. לבני הזוג שני ילדים מקסימים, אביגיל (10) תלמידת כתה ד' וארי דוד (4) שלומדים בבית הספר ובגן הילדים במתחם.

בתמונה מימין לשמאל: שירלי, רועי וילדיהם ארי ואביגיל בני משפלת דלל, דיירי גינדי TLV

"עברנו לכאן להתגורר לפני שנה בערך", מספרת שירלי, "הגענו מקריית אונו לעיר הגדולה תל אביב. לא הגענו מוכנים לכל מה שקורה כאן. זה אומר שציפינו לפחות התמצאות, פחות קהילה פחות חברה וקושי בעיר הגדולה. הגענו לגינדי TLV וגילינו שכונה יוצאת דופן בתוך תל אביב. שכונה מלאה בחיי חברה, חיי קהילה. קבוצות וואטס אפ, חברים. בית ספר גנים. מאוד כיפי ומאוד קהילתי".

בני הזוג מספרים שעשו שימוש מוצלח בקבוצות הוואטס אפ הקהילתיות בסמוך לכניסתם לדירה לפני כשנה. "הדבר הראשון שעשיתי כאמא לילדים קטנים זה לפרסם בקבוצת הוואטס-אפ – היי אני שירלי, אנחנו דיירים חדשים כאן. יש לי ילדה בכתה ד' וילד בן 4. איזה ילדים גרים בבניין? כך נוצרו חברויות מצוינות".

יתרון נוסף שבני הזוג דלל מציגים הוא שהחברויות וקבוצות הוואטס אפ במתחם איפשרו להם להכיר אנשי מקצוע מעולים. "אחד הדיירים מכין עוגות בהזמנה ובמחירים מיוחדים לדיירי גינדי TLV. יש עזרה הדדית בין כולם וזה עובד", אומרת שירלי.

בתמונה: אביגיל הרקדנית מראה איך מנשקים את אבא שלה, רועי דלל , תוך כדי ריקוד

ספרו קצת על קבוצות הוואטס-אפ הייחודיות כאן

רועי: "הקבוצה האחרונה שנפתחה ממש לאחרונה על ידי אחד הדיירים מהבניין שלנו מגניבה לגמרי: "גינדי TLV וייב חיובי" – מטרת הקבוצה זה לתת במה לכל הדיירים של המתחם, שבאים עם הצעות חברתיות או עם כל מיני דברים חיוביים באופן כללי. יש בה הרבה חברים. המון הצטרפו אליה.".

ואיך מתנהל סדר היום?

שירלי: קמים בבוקר שותים קפה ושוקו, אביגיל יורדת לבד במתחם ולא צריכה הרבה זמן לפני. מורידים את ארי לגן. ההגעה לעבודה מאוד נוחה. רועי הולך 10 דקות ברגל, אני ארבע דקות ברגל. כשיוצאים מהמתחם אנחנו במרכז תל-אביב. כשחוזרים במדרגות מהצד של החשמונאים זה עולם אחר, הפארק, המדשאות.".

שירלי מוסיפה ואומרת עוד כי, "לאחרונה ממש ביוזמת הנהגת הורים של בית הספר גבעון שזה בית הספר השכונתי שלנו, החלו להיות ימים קבועים של בילוי להורים בתוך בתי הספר שתיית אלכוהול מסביבות ואנשים ומפורסמים שמגיעים, היה לנו לא מזמן. היה ערב עם בירות והרצאה של אנשים מהבוהמה".

אביגיל:" הבית ספר מעניין, כיף ללמוד בו, כיף לי שם וגם בגנים מאוד. אני הולכת לבד לבית ספר, כמעט ולא איחרתי השנה וזה הדבר הכי כיפי שקרה לי השנה".

שירלי: "אנחנו קרובים לאזורי התרבות והבילויים. הכניסה מהמתחם מאוד נוחה וכיפית, יש את הרחובות הסואנים של תל אביב מצד אחד ומצד שני במתחם שלנו הכול מאוד שקט רגוע, מדשאות ופארק וזה מאוד נוח. מאוד קרובים לתחומי הבילויים והתרבות. הבימה, בארים ומסעדות וזה מאוד כיפי ונוח וגם אנחנו מנצלים את זה חד משמעית,  לחיות במרכז תל-אביב ונהנים מהשקט והשכונה

בתמונה: שירלי בן שטרית דלל ורועי דלל, דיירי גינדי TLV

מה התוכניות קדימה?

שירלי: "איך שאלה אותי אביגיל: אמא אנחנו נישאר במתחם לפחות עד גיל 18? אני חושבת שזה מסכם את התוכניות שלנו קדימה".

"לגור כאן עם הילדים זה ממש חלום"