"הכול כבר כאן, רק מחכה שתגלה אותו".

לינוי וניר פיינברג, עורכי דין במקצועם, מתגוררים במתחם גינדי TLV בדירה שכורה בשנתיים האחרונות. לפני כשלושה חודשים הצטרף אל המשפחה הצעירה רני, הבן הראשון. " באנו מהשיקול של חניה ומעלית אבל לא ידענו כמה חיי קהילה ומסביב יהיה לנו כאן", אומרת לינוי. 

בתמונה: לינוי ספקטור פיינברג ובנה רני

מאת צביקה תמיר

צילומים: דני בכר ונועם קעטבי

שגרת החיים של בני הזוג לינוי (31) וניר (31) פיינברג, עורכי דין במקצועם, נסובה בחודשים האחרונים סביב רני, בן החודשיים וחצי שיושב ומאזין בסבלנות מרשימה מאוד להוריו מספרים לנו על החיים במתחם גינדי TLV.

"אנחנו קמים כמה דקות לפניו בקפה בכיף", מספרת לינוי, "ניר יורד לחדר הכושר בקאנטרי, אבל אנחנו כמעט ולא יוצאים החוצה, בינתיים".

ניר, מהי מבחינתך גולת הכותרת של החיים במתחם הזה?  

"גולת הכותרת מבחינתי היא החניה. אין בכלל ספק. נניח שמגיעה המשפחה, אמא ואבא, לכל משפחה כאן יש שתי חניות, שולחים הודעה בקבוצת הוואטס אפ של המתחם – למי יש חנייה פתוחה בין  9 ל-12 וכמעט תמיד יש מישהו שמתנדב. זה מדהים ולא מובן מאליו".

לינוי: "בימים גשומים אני יכולה לחתוך לקניון דרך המעליות, כשניר הולך לעבודה, רני ואני הולכים לקאנטרי. יש לי פעמיים בשבוע מפגשים אחרי לידה – מפגשי אימון שבהם אנחנו מתאמנות, לעיתים משתמשות בתינוקות בתור משקולת, זה מחזק לא רק את הבונדינג שלנו עם התינוקות שלנו אלא גם מחזק את הבונדינג שלנו כאימהות".

ובמה זה בא לידי ביטוי?

"אנחנו מדברות על הכול, כולל הכל. על הגנים, על מה זה להיות אמא, אפילו על גזים..

"אנחנו גרים כאן בשכירות בשנתיים האחרונות. כמעט פספסנו את הדירה הזו. בדיוק התחילה הפריחה של האזור, מסעדות, סופרמרקט, נפתח ירקן, נפתחו שלוש מספרות. עכשיו אנחנו מרגישים שאנחנו בסנטר של הסנטר. הרבה חברים שלנו רוצים לעבור לגור באזור, יש אטרקציות. מרכז תל אביב נמתח יותר דרומה בזכות האזור כאן, גם כיכר גבעון התפתחה מאוד.

ניר: "יש גם את הקאנטרי שהוא הכי טוב באזור. שנינו מאוד ספורטיביים, אני אוהב לשחק כדורסל – פתחו מגרש כדורסל כאן, בקאנטרי. מבחינתי זה מעולה".

בתמונה: לינוי וניר פיינברג ובנם רני, דיירי גינדי TLV

משיחות עם המשפחות אנחנו מתרשמים מהקהילה הצומחת כאן, הקבוצות, מועדון ארוחת הבוקר שהקימה אירה שרלין. את חברה בקבוצה?

לינוי: אירה שרלין המלכה מנהלת את הכול ביד רמה, כל יום ראשון יש לנו הרצאה, יש לנו הרצאות של גוגל, נטוורקינג, עולם העבודה, יש לנו שבוע מלא פעילות, גילינו שזה מתפתח איתנו, גילינו עוד משהו שיש פה בפרויקט. באנו מהשיקול חניה ומעלית אבל לא ידענו כמה חיי קהילה ומסביב יהיה לנו כאן. פתאום אני מוצאת את עצמי יורדת לצד של הגינה במקום הכניסה מרחוב חשמונאים, יש לנו כאן את הכול. הכול רק מחכה שתגלה אותו".

משפחת מרקוביץ: בבלי שיעממה אותנו אז עברנו ל-TLV שוקקת החיים

"60 דונם של משפחות שגרות יחד בלב תל אביב – אין דברים כאלה"