חשיפה: גם לגברים יש "סירי לידה"

דיירי מתחם גינדי TLV

פרויקט סירי לידה נוצר במקור כהתארגנות מקומית של נשים שמתנדבות להביא אוכל ביתי חם לבית של כל יולדת בקהילה. במתחם גינדי TLV שכללו את המיזם ההתנדבותי שכולל גם גברים שמבשלים.

מאת צביקה תמיר

צילומים: דני בכר ונועם קטאבי

אחד המיזמים המרגשים בקהילה המיוחדת של מתחם גינדי TLV הוא מיזם "סירי לידה". בשנים האחרונות נוצרה ברחבי הארץ התארגנות חברתית קהילתית יוצאת דופן, המבקשת לספק מענה להורים צעירים לחוצים שזה אך יצאו עם תינוקם מבית החולים ואין להם זמן לאכול מסודר ולכן חוטפים ביס פה ושם מכל הבא ליד.

רחלי ושרון זיכרמן דיירי מתחם גינדי TLV

פרויקט סירי לידה נוצר במקור כהתארגנות מקומית של נשים שמתנדבות להביא אוכל ביתי חם לבית של כל יולדת בקהילה במשך שלושה שבועות, משהו כמו פעמיים בשבוע. הפרויקט מיושם כיום בקהילות, שכונות, והתארגנויות.

מאחר והקהילה של TLVבמתחם גינדי מורכבת ברובה מזוגות צעירים ומשפחות צעירות, הוקמה קבוצת וואצאפ שכונתית שבה נרתמים ומתגייסים חברי הקהילה לבשל לזוגות הצעירים, המטופלים ברך נולד שזה אך נולד, בימים ובשבועות  הראשונים שלאחר שחרורם מבית החולים. בניגוד לתפיסה הרווחת לפיה אימהות מבשלות לאימהות, בקהילה המיוחדת של גינדי TLV מתנדבים גברים ונשים כאחד לטובת המיזם.

פרויקט "סירי לידה" הוא דבר מקסים", אומרת ד"ר רחלי זיכרמן, רופאה בבית החולים איכילוב המתגוררת במתחם יחד עם בעלה שרון ושתי בנותיהם נעמי בת ה-4.5 ודניאל בת שנתיים. רחלי, שבקיאה בקבוצות הוואטס-אפ המגוונות שפתחו הדיירים אומרת ש"כמישהי יולדת, אימהות אחרות או אבות יכולים לבשל ולשלוח אוכל למשפחה הצעירה שגדלה וזה מקסים".  

איפה חנית? בבית

איפה תמצאי קהילה מחבקת? ב- TLV