כמו קיבוץ רק לגובה

בתמונה מימין לשמאל: הראל , מיקה וטליה רובינסון, דיירי מתחם גינדי TLV
מאת: נועה אלון
צילום: דני בכר ונועם קטאבי

ביקור קצר בפארק של מתחם גינדי TLV תפס אותנו במחשבה על הקונספט הייחודי שלא באמת המציא את הגלגל, אבל יש בו קסם מיוחד של קהילתיות וחברות כמו שהישראלים מכירים מהקיבוצים, ברענון מודרני שהופך את החוויה למושכת ומסקרנת.

'קיבוץ על ביניינים' כך שמענו כשטיילנו במתחם ושוחחנו עם סבא ממשפחת רובינסון שקפץ לשחק עם הנכדים במתחם המגורים העכשווי של של גינדי TLV . הסבא אמנם מתגורר בהרצליה, אך בנו הראל בחר לחיות עם משפחתו בדירה אורבנית במקום הכי ירוק ושקט במרכז תל אביב.

כמו קיבוץ על ביניינים רק לגובה מפי משפחת רובינסון ומשפחת ראובני, דיירי מתחם גינדי TLV

שכונה תוססת אך שקטה, מלאה בזוגות צעירים וילדים, פעילות בלי סוף ומרחב קהילתי מחבק שמאפשר חיים מלאים מכל הבחינות.

יש לנו קאנטרי בקניון, שם מתקיימים חוגים לכל המשפחה מספר הראל, שבעצמו אצן מרתון ומתאמן במועדון הכושר בשכונה. פארק עם המון דשא ומתקנים לילדים, על זה מתווספים שירותים קהילתיים של חינוך לכל שכבות הגיל, החל מגני ילדים מתחת לאף ובית ספר יסודי וכן הלאה. המון פעילויות מתקיימות בתוך המתחם לדיירי הקומפלקס והסביבה וישנן פעילויות שמתקיימות בקניון TLV שנמצא צמוד למתחם.

סגנון החיים שלנו מאפשר לנו לתפוס את המקל משני קצותיו, מספרים הראל ומיקה, מצד אחד לנהל חיי משפחה ולבלות זמן איכות עם הילדים בקהילה שנרקמה כאן סביב הפאסיליטיס שנבנו בשכונה ומצד שני, להיות ממש בלב תל אביב, במרחק נגיעה מכל צורך ורצון שמתעורר בנו.

התפיסה הקיבוצית שמסמלת חיים בשיתוף, הכרות ומעורבות עם השכנים עד רמת המשפחתיות, הוחלפה בחיי חברה ענפים של משפחות רבות בסטטוס דומה ששואפות לשדרג את סגנון ואכות החיים במקום המגורים. איכות החיים נמדדת ברמת המעורבות שלך בקהילה, בקרבה למקום העבודה שחוסך זמן יקר בפקקים, ביכולת שלך להכיר יותר זוגות ולעביר איתם את אחר הצהריים עם הילדים או בארוחות משותפות סביב הרצאות וסדנאות שמתחרשות מידי שבוע במועדון הדיירים בבניין.

נראה שהחיים התל אביביים לא דומים לשום מקום אחר ואינם ברי החלפה, אבל החלק 'הקיבוצי' שבקומפלקס הזה מאפשר לקהילה לחיות בשלווה בפינה הירוקה במרכז העיר מבלי לוותר על התוססות המאפיינת את תל אביב.

לגור בעיר, בכפר.

להביא את הקיבוץ לעיר