לגור בעיר, בכפר.

בתמונה מימין לשמאל: אביטל, איגור, שרון, ויקי ויהונתן ממשפחת רויזיס דיירי שכונת שרונה כפר יונה

קו הרקיע של כפר יונה השתנה בשנה האחרונה וצמח לגובה, בדמות מגדלי מגורים גבוהים בשכונת שרונה החדשה. מבחינת דיירי השכונה השינוי הוא מבורך. "מצד אחד זה הופך את את כפר יונה לעיר גדולה אבל משאיר אותה עדיין ככפר ייחודי שכולם מכירים אחד את השני", מספר לנו איגור רויזיס, תושב השכונה.

מאת נירית שומרוני

צילומים: דני בכר.

אנחנו פוגשים בגינה השכונתית בשרונה החדשה בכפר יונה את ויקי רויזיס בת ה-43, בעלה איגור רויזיס בן ה-51 ושלושת ילדיהם, שרון בת ה-16 (שחקנית טניס מקצועית), אביטל בת ה-12 ויהונתן בן ה-6.

משפחת רויזיס מעידה על עצמה שהיו בין הראשונים שנכנסו לגור בשכונה, על אף העובדה שדמתה בהתחלה יותר לאתר בנייה מאשר לשכונה חדשה. "זה מחיר שהחלטנו לשלם, ברגע שהקאנטרי והקניון יהיה מוכן, יהיה הרבה יותר טוב", אומרת לנו ויקי.

לדבריה, בין השיקולים לעבור לגור בשכונה החדשה ולא במקום אחר עמדה חשיבות הקהילה. "לא רציתי להחליף עיר בגלל הקהילה. מגיעים אנשים לכאן מכל חלקי הארץ. הרצליה רעננה. רכשנו פה חברים טובים לחיים", היא מספרת.


בתמונה: ויקי ואיגור רויזיס דיירי שכונת שרונה בכפר יונה

ויקי מחייכת כשהיא מספרת לנו על קבוצות הוואטסאפ. "אני חברה בכל הקבוצות" היא צוחקת ומסבירה, "פשוט לא נעים לי לצאת מקבוצות". גם מקבוצות שלא רלוונטיות אליה.  "יש קבוצת רובוטיקה. יש "סנדוויץ באהבה". מביאים כריכים בהפסקת 10, פעם בשבוע, מישהו מתנדב להביא עשרה כריכים. כל מי שרוצה – בא לחדר המורים לקחת".

בינתיים, בזמן שהשכונה מתפתחת מיום ליום נוספו קופת חולים, סופר מרקט, "אנחנו מכירים את כולם. זה סוג של קבוצת תמיכה", צוחקת ויקי ומוסיפה: "יש מיזמים מעניינים, השאלת ספרים. שרון השתתפה במשלחת בפולין. בערבים נפגשים בבתים. יש לנו מועדון טניס ששרון השתתפה בו וכעת עברה להתאמן בנתניה".

ויקי מעידה שהקהילה התומכת פעילה גם ללא קבוצות הוואטסאפ. "לי עזרו בלי שום פרי בטן, הביאו לי אוכל, זה מדהים בעיניי, שלוש פעמים ביום אוכל".

איגור: "בנייני רבי הקומות בכפר יונה זה משהו חדש, זה שמצד אחד הופך את כפר יונה לעיר גדולה אבל משאיר אותה עדיין ככפר ייחודי שכולם מכירים אחד את השני. זוגות צעירים שמתחברים, נהנים משתי החתונות  – גם מעיר גדולה וגם מכפר".

היכן אתם בעוד חמש שנים מהיום?

ויקי: "בעוד חמש שנים מהיום אנחנו פה, לגמרי פה, אבל עם קאנטרי. ב-19 שנה שאנחנו חיים בכפר יונה אני רואה את הפרספקטיבה ואנחנו לגמרי נמשיך לגור כאן".

אם היה לכם  בתל אביב את כל מה שיש לך ברמת הקהילה כאן בכפר יונה, וכסף לא מהווה בעיה, הייתם עוברים לגור בתל אביב?

"ברור שכן!, רק תגידו מתי ואני בא", איגור קופץ על ההצעה שלא לומר הסתער. ויקי לעומתו קצת מתלבטת (בטח בגלל חיי החברה של הילדים) אבל למען איגור החליטה לזרום עם העניין.

בתמונה אביטל ושרון רויזיס

נעים להכיר: סירי לידה

כמו קיבוץ רק לגובה