"לגור כאן עם הילדים זה ממש חלום"

קבלת הפנים שמספקת הקהילה המחבקת והתומכת במתחם גינדי TLV  למשפחות חדשות מפתיעה בעוצמתה, אך לדברים טובים, כידוע, מתרגלים מאוד מהר. "אני קוראת לזה קיבוץ עירוני", אומרת אחת הדיירות.

מאת חני בלייכר

צילומים: דני בכר וירדן עדי

אנחנו פותחים את הבוקר בדירתם של מאיה (34) ודן (36) רווה במתחם גינדי TLV, שחזרו לארץ לפני כשנה וחצי מסאן פרנסיסקו לאחר הלידה של בתם הצעירה. מאיה היא אשת תוכנה שעושה הסבה בימים אלו להיות דולה. בני הזוג מספרים כי הם רצו לחזור לישראל לגדל את הילדות קרוב למשפחה, מצאו גן ילדים בסביבה ושם הכירו את ההורים שהמליצו להם לגור במתחם – בזכות הקהילה. השניים מלאים במילים טובות על השכנים ועל המיזמים העצמאיים של הקהילה.

מאיה ודן רווה
מאיה ודן רוה , דיירי גינדי TLV

"אני קוראת לזה קיבוץ עירוני", אומרת מאיה ודן מוסיף, "אנחנו חווים את הקהילה בעיקר דרך הבנות, הגנים נמצאים במתחם ליד הדירות. ממש מתחת לבניין, כולם משחקים בפארק של המתחם ואם גשום, אנחנו עוברים בתוך דקה ומגיעים לקאנטרי ולבריכה, יש כאן חוגים. לגור כאן עם הילדים זה ממש חלום".

"לא תחסר לי עבודה כאן כמיילדת פרטית, זו השאיפה", אומרת מאיה ומוסיפה, "השכנים שלנו מהממים, עוזרים לנו לא מעט עם הילדות. יום יגיע ונאלץ לעזוב כאן וזה יהיה לנו מאוד קשה, כל עוד טוב לנו, נרצה לגור כאן. הגנים של הבנות מדהימים וכך גם הקהילה והצוות, מאוד נשמח להמשיך את שגרת החיים החלומית הזו. כי זה גם קרוב, גם איכותי וגם נוח".

מדירת משפחת רווה אנחנו ממשיכים אל דירתם של רועי ושירלי דלל. השניים מספרים לנו שהם לא ציפו לקבלת הפנים המחבקת, התומכת והמסייעת שקיבלו כשעברו לגור בדירתם במתחם לפני כשנה. מבחינתה של אביגיל בתם הבכורה בת ה-10, הם ימשיכו לגור במתחם לפחות עד גיל 18.

מאיה וגן רווה ושתי בנותיהם, דיירי גינדי TLV, ירדו במעלית היישר לארוחת בוקר עם הילדים בבית קפה בקניון TLV

רועי בן 37 ועוסק כמנהל פרויקטים ומערכות מידע. רעייתו שירלי בן שטרית דלל (35) היא בעלת משרד עורכי דין לדיני משפחה. לבני הזוג בן צעיר, ארי דוד בן ה-4. "כשהגענו מקריית אונו לעיר הגדולה תל אביב. לא הגענו מוכנים לכל מה שקורה כאן. זה אומר שציפינו לפחות התמצאות, פחות קהילה פחות חברה וקושי בעיר הגדולה. גילינו שכונה יוצאת דופן בתוך תל אביב. מלאה בחיי חברה, חיי קהילה. קבוצות וואטסאפ, חברים. בית ספר גנים. מאוד כיפי ומאוד קהילתי".

בתמונה מימין לשמאל: רועי, אביגיל , שירלי וארי ממשפחת דלל, דיירי גינדי TLV

רועי: "הקבוצה האחרונה שנפתחה ממש לאחרונה על ידי אחד הדיירים מהבניין שלנו מגניבה לגמרי: "גינדי TLV וייב חיובי" – מטרת הקבוצה זה לתת במה לכל הדיירים של המתחם, שבאים עם הצעות חברתיות או עם כל מיני דברים חיוביים באופן כללי. יש בה הרבה חברים. המון הצטרפו אליה.".

שירלי ורועי דלל, דיירי גינדי TLV

שירלי: "אנחנו קרובים לאזורי התרבות והבילויים. הכניסה מהמתחם מאוד נוחה וכיפית, יש את הרחובות הסואנים של תל אביב הכול מאוד שקט רגוע, מדשאות ופארק וזה מאוד נוח. מאוד קרובים לתחומי הבילויים והתרבות. הבימה, בארים ומסעדות וזה מאוד כיפי ונוח וגם אנחנו מנצלים את זה חד משמעית,  לחיות במרכז תל-אביב ונהנים מהשקט והשכונה".

מרינה וינאי בן שמעון בפארק ביום חורפי במתחם גנדי TLV

מדירת משפחת דלל, אנחנו יורדים אל הפארק ופוגשים שם את מרינה ואייל בן שמעון. הם מתגוררים במתחם כ-3.5 שנים יחד עם ילדיהם ינאי בן ה-6 וליה בת ה-3, אייל, (40) יבואן ומרינה (37), ד"ר לביולוגיה. "יש פה כמה קבוצות וואטסאפ מועילות, יש קבוצות "קח ותן", דברים של תינוקות שגדלים מאוד מהר", מספרת לנו מרינה, "כולם כאן מתארגנים בצורה מאוד ספונטנית. יש תחושה של שיתוף. החברה מאוד טובה. יש חיי קהילה מצוינים, אנחנו נהנים מהתרבות ומכך שהכול קרוב ובהישג יד. למשל תיאטרון הבימה. אני כמעט ולא מוציאה את המכונית מהחניה".

בתמונה ימין לשמאל: אייל, מרינה, ליה וינאי ממשפחת בן שמעו, דיירי גינדי TLV

"האקשן האמיתי קורה במעליות"

גינדי TLV – וייב חיובי