משפחת מרקוביץ: בבלי שיעממה אותנו אז עברנו ל-TLV שוקקת החיים

בתמונה: שקד וניר מרקוביץ דיירי TLV

הגינה המטופחת במרפסת של משפחת מרקוביץ' במתחם גינדי TLV, מושכת אליה גם את השכנים. "כל שבוע רואים אותי במעלית עם עציצים חדשים מהגנן", אומרת שקד מרקוביץ', " זה מצריך תחזוקה יומיומית, אבל זה מה שראינו בעיני רוחנו כשהחלטנו לגור כאן".

מאת צביקה תמיר

צילומים: דני בכר ונועם קעטבי

אנחנו פוגשים את שקד (39) שעוסקת בשיווק דיגיטלי ואת שחר (42) בעלה, סמנכ"ל באל-על במרפסת ביתם במתחם גינדי TLV, שם הקימה שקד גינה לתפארת הכוללת צמחיה, מערכת השקיה ונדנדה. הם גרים במתחם כבר למעלה משנתיים יחד עם ילדיהם יהב (5) וריף בן השנתיים, לאחר שהחליטו לעבור משכונת בבלי. "היה לנו משעמם שם", אומרת שקד בחיוך "אבל רצינו להיכנס למרכז תל-אביב".

בתמונה: שחר ושקד מרקוביץ ובנם יהב, דיירי שכונת TLV

ספרו לי קצת על המרפסת שהפכה לסוג של אטרקציה בין השכנים.

שקד: "ידענו שאנחנו רוצים לגור במגדל במרכז תל-אביב, אבל שתהיה לנו גם סוג של גינה. עוד לא הגעתי לשיא של פיתוח הגינה, אני כל הזמן עובדת בזה, על בסיס שבועי. אין שבוע שבו אני לא קונה שני עציצים, פוגשים אותי במעלית, באים לכאן – אין שכן שלא ראה את זה ולא התלהב ושוקל לעשות גינה דומה גם אצלם".

בתמונה: שחר, יהב ושקד מרקוביץ, דיירי שכונת TLV

ואיך חיי הקהילה כאן, בעיניכם?

שקד: "גרנו לפני כן בבבלי והשתעממנו שם, אז עברנו לכאן למקום שוקק חיים" שחר מוסיף: "יש גני ילדים למטה, זה מאוד משמעותי לאיכות החיים שלנו והאמת? לא חשבנו על זה מספיק לפני ובדיעבד גילינו שזה מאוד משמעותי. הקאנטרי הוא תענוג.  אנחנו אוהבים לרדת לחדר כושר. כולנו מנויים. גרנו לפני 10 שנים בניו יורק וחיפשנו משהו דומה למה שהיה לנו שם. יש כאן סופרמרקט ומסעדות למטה והכל אפשר לעשות ברגל ולא צריך להוציא את המכונית מהחניון. יש קניון עם קאנטרי זה מאוד נחמד ונוח. לפני שעבדתי באל-על, עבדתי בבנק הפועלים, וזה היה מרחק של 10 דקות הליכה ברגל. כולם מכירים את כולם, תמיד יש ילדים בגינה לשחק איתם. זו ממש ממש קהילה, הרבה משפחות צעירות. זה ממש נשמע כמו פרסומת לגינדי אבל האמת היא שאנחנו מאוד מרוצים".

בתמונה: שקד ויהב מרקוביץ, דיירי שכונת TLV

שקד, את חברה בקבוצות הוואטס-אפ כאן?

שקד: "אני חברה ביותר מדי קבוצות וואטס אפ", צוחקת ומוסיפה, "השכנים עוזרים אחד לשני בחנייה וזה מאוד יפה. הקבוצה נקראת "חניון דיירים". יש גם קבוצה לבעלי כלבים ששחר הצטרף אליה, שבעלי כלבים שאוהבים להיות יחד – מתאמים לרדת יחד אל הפארק . זו קהילה חדשה שמרגישה קצת כמו קיבוץ, יש מי שיכול להוציא את הילדים מהגן אם אנחנו מתעכבים בעבודה. יש ילדים בגינה, זו ממש קהילה של משפחות צעירות שמכירות אחת את השנייה. הכול קרוב. הנה לדוגמא, נשרפה לי תבנית אפיה, ירדתי למטה וקניתי חדשה. חמש דקות וזה כיף".

איך את מסבירה את מה שקורה כאן במתחם מבחינת הקהילה?

הקניון היה סביב אופנה, אבל המשפחות שגרות כאן? הן לא בעניין של אופנה אלא מחפשות את הדברים הפונקציונאליים יותר. פתחו חנות למוצרי חשמל, יש פה פיצה למי שרגיש לגלוטן. שחר ויהב רגישים. יש את הג'ימבורי שבו נפגשות המשפחות. זה ממש נוח ויש גם את הפארק של שרונה ממש מעבר לכביש. 

ואיך אתם מעבירים את יום שישי?

"ביום שישי, בגלל ששנינו לא צריכים ללכת לעבודה אנחנו לוקחים את הזמן בבוקר. מגיעים לגנים עם הילדים לקראת 08:30 אחר כך שנינו בחדר כושר, מסיימים ויושבים בקפה. מבחינתנו זה היום הרגוע בשבוע ובצוהריים אוספים את הילדים מהגנים. קרוב ונוח.  כמו שרצינו".

בתמונה: שחר וריף- דיירי שכונת TLV

אספרסו כפול עם אחיקם

"הכול כבר כאן, רק מחכה שתגלה אותו".