עם הפנים לקהילה

שמעון בן אלי, מנהל קאנטרי חשמונאים בתל-אביב הוא שועל ותיק בעולמות ניהול מרכזי ספורט. בראיון לחני בלייכר עורכת אתר Neighbors הוא מספר על הקהילה המיוחדת שנרקמה בקאנטרי וגם על המתחם החדש שצפוי להיפתח בקרוב.

מאת חני בלייכר

צילומים: דני בכר

שמעון בן אלי, מנהל קאנטרי חשמונאים בתל-אביב הוא שועל ותיק בעולמות ניהול מרכזי ספורט. כבר למעלה מ-20 שנה שבן אלי נמצא בענף הפורח ובשנים האחרונות מנהל ביד רמה את קאנטרי חשמונאים בגינדי TLV. בראיון ראשון לאתר Neighbors הוא מספר על מתקני הקאנטרי המתפרסים על פני 4 קומות, על הקהילה החמה והמיוחדת שנרקמה בה וכוללת דיירים רבים ממתחם גינדי TLV הסמוך וגם על המתחם המתוכנן החדש שצפוי להיפתח בקרוב.

מה כוללות 4 קומות שמסתתרות בתוך הקניון?

"הקאנטרי נמצא בתוך קניון TLV במתחם TLV המתוקתק להפליא. בפעם הראשונה שביקרתי בו נדהמתי לגלות 4 קומות ענק מלאות בכל טוב: קומה מינוס 2 – היא בעצם מפעל בו מאחסנים את כל מערכות הענק שמקיימות את המתקנים הנהדרים שהמתחם מציע. בקומה מינוס 1 הבריכות, מתחם הספא, סאונה וג'קוזי. מעוצב למשעי עם בריכה לפעוטות, בריכה לילדים עם מים רדודים, בריכת שחיה חצי אולימפית וג'קוזי רחב היקף גם חם וגם קר. מתחם סגור בו מתנהל סטודיו לפילאטיס מכשירים וגם מרכז ספא מפנק עם סאונה רטובה ויבשה.

בקומת הכניסה ממתחם הקניון, ממוקם הלובי, הקפיטריה ומתחם הג'ימבורי שמנהל פעלטון. בצמוד אליו ממוקם מתחם החוגים, אך החוגים מתפרסים על כל הקומות".

קומה אחת מעל מכילה חדר כושר רחב היקף מלא במכשירים מגוונים ומתחם משקולות.

קומת הבריכות בקאטנרי חשמונאים

מה אתה יכול לספר על הקהילה?

"אני מכיר הרבה משפחות שמבלות בקאנטרי את הזמן הפנוי שלהן. מיד אחרי שהם מסיימים את מסגרות הילדים, ההורים לוקחים אותם לחוגים כאן בקאנטרי. בזמן ההמתנה הם בוחרים להתאמן בחדר כושר או בחוג לטעמם או בכלל לשבת לקפה עם הורים של חברי ילדיהם ובזמן זה נוצרים קשרי חברויות עמוקים יותר.

אנשים פשוט חיים כאן ונהנים לצרוך אווירה ספורטיבית קהילתית שכולם מחוברים אליה ומכירים זה את זה.

יש לנו מרכז חוגים למבוגרים שמנהלת אורלי, סטודיו עם מגוון חוגים ומרכז חוגים לילדים שמנהלת קורל קרמר מג'ודו ועד בלט, גלגיליות ואפילו שחיה. כל החוגים מלאים עד אפס מקום, עוד הוכחה להצלחת המתחם ונקודת מפגש קהילתית".

תמחמי הג'קוזי בקאנטרי חשמונאים

זה נראה מאוד יקר לנהל כאן אורח חיים בריא, לא כך?

"ממש לא, זה תלוי והכל יחסי. בקאנטרי חשמונאים, המשפחות משלמות 9,000  ש"ח לשנה ונהנות ממנוי הכל כלול לכל המשפחה, כולל חוגים לילדים ולהורים, כולל ג'מבורי שפתוח כל השבת. הקאנטרי אמנם סגור בשבת, אבל הג'ימבורי פתוח ופעיל ומתחם המקדונלד'ס מלא בילדים מתרוצצים שזו ההנאה שלהם".

בתמונה: עדי לב דורי ונגה סילברמן במתקני הג'ימבורי בקאנטרי חשמונאים

אני מבינה שיש תוכניות להרחבת המתחם?

"אכן. מתוכנן לקום מתחם נוסף שאוטוטו יפתח, עדיין אין לו שם ואנחנו טרום השקה, המתחם ממוקם באחד המגדלים – "התלתן השני" –  כולל מספר אולמות ומטרתו להפוך למרכז העשרה. יתקיימו בו הרצאות לכל שכבות הגיל, מופעים, כנסים וכל מה שהקהילה חפצה בה".

איך אתה מסכם את חיי החברה שמתנהלים כאן?

"במהלך שהותי בקאנטרי אני רואה וחווה אנשים מכל שכבות הגיל שמתאמנים לאורך כל שעות היום, לפעמים זה הצעירים שגונבים 45 דקות לפני הטירוף בעבודה, לצידם המבוגרים שמתחילים בבריכה ומסיימים בג'קוזי או בסאונה ולא מוותרים על הסלט המועדף בבית הקפה גרג כאן בקניון, אני נהנה לפגוש אותם בזמן הפנוי שלהם כשהם רגועים ונינוחים ומשתפים מחיי היומיום, המשפחות הצעירות שמגיעות לכאן לחוגים המגוונים, הג'ימבורי של פעלטון שמעסיק את הילדים בגילאי חצי שנה עד 6- הכל כאן בתוך המתחם ואנשים מכירים זה את זה – זה כל הכיף".

נופר לב- שדה ובן סלע דיירי מתחם גינדי TLV

ככה זה שמתלהבים

חופשת לידה חמישה כוכבים