"60 דונם של משפחות שגרות יחד בלב תל אביב – אין דברים כאלה"

נגה סילברמן

כשנגה ורועי סילברמן חזרו לארץ מארה"ב לאחר שנים, היה להם ברור שהם יחפשו לגור במקום בעל מאפיינים דומים למה שהתרגלו לו שם. "יש לנו כמות נכבדה של חברים שגרה כאן", אומרת נגה, "אבל נוצרה כאן קהילה מדהימה שמאפשרת לנו ליזום עוד ועוד פעילויות למען הילדים".

מאת צביקה תמיר

צילומים: דני בכר  ונועם קעטבי

אנחנו פוגשים את נגה סילברמן  (32) עובדת הייטק בסלון ביתה בגינדי TLV יחד עם בתה הבכורה רומי בת ה-3. היא שבה לארץ יחד עם בן זוגה רועי סילברמן (39) לאחר שנים בארה"ב, שם היו ברילוקיישן לצרכי עבודה.

"אין ספק שזו הייתה חוויה של פעם בחיים", אומרת נגה, "אבל כשרומי נולדה, התחלנו לחוות את הקשיים של לגדל ילדים בצד השני של העולם והגענו למסקנה שהגיע הזמן לחזור לישראל".

מדוע בחרתם לבוא לכאן, למתחם גינדי TLV?

"ידענו שיש כמות נכבדה של חברים שלנו שגרים כאן וזה היה חשוב לנו מאוד. חברים, קהילה – זה לא מובן מאליו וזה מה שהיה הכי חשוב לנו. שימח אותנו שאנחנו יכולים להיות קרובים לסינמטק, הבימה, קרוב לכל מקום ולהסתובב בביטחון עם הילדים. אבל זה לא רק זה. יש עוד הרבה דברים נוספים כאן ששכנעו אותנו לעבור לגור כאן כמו הקניון, הקאנטרי, הג'ימבורי המדהים, יש גם את קריית ספר הסמוכה ושם יש את מחסן הצעצועים של יוסי. הכול זמין והכול נגיש".

בתמונה: נגה סילברמן, דיירת שכונת TLV

ציפור קטנה לחשה לי שאת משיקה מיזם חדש.

"המיזם נקרא חורף חם להורים הקטנים בשוק הסיטונאי והוא נולד מהצורך להורים לילדים קטנים אפשרויות להעסיק אותם בשעות אחר הצהריים. להעסיק את הילדים בשעות אלו זו התעסקות בלתי פוסקת. שעות בלתי פוסקות. ההורים מחפשים אחר אפשרויות העסקה לילד. כעת בחורף, יש לנו כהורים הרבה מה להציע ויש לנו את הרצון והצורך ליצור מקום חם ונעים להיפגש ולהעביר כמה שעות ביחד. התגובות בקרב ההורים משמחות וחיוביות מאוד, הרבה הורים הציעו את הצטרפותם לאירוע הזה. עלו כל מיני רעיונות לפעילויות כמו מסיבת ריקודים לילדים, שעת סיפור, מבחינתנו השמיים הם הגבול וזו רק ההתחלה. יהיו עוד הרבה דברים שיתווספו".

יש פה המון יוזמות של הקהילה. איך את מסבירה את זה?  

"המתחם הזה הוא באמת נוף ייחודי בתל אביב, פרויקט של 60 דונם של משפחות שחיות בתל אביב ביחד, עובדים יחד, רואים אחד את השני ברחוב ובסידורים. נוצרות כאן חברויות ומיני קהילות. יש את אירה שרלין שמאוד ידועה כאן. אני מאמינה שבתינוק הבא אני אצטרף למעגל האימהות של גינדי. יש משהו במבנה זה של פארק' שמייצר סביבה טבעית כזו ורצון לשפר את החיים שלנו, למען הילדים שלנו".  

בתמונה מימין לשמאל: עדי לב דורי ובנה ליאו ונגה סילברמן וביתה רומי, דיירי שכונת גינדי TLV

"הכול כבר כאן, רק מחכה שתגלה אותו".

כשהחדר כושר מתחת לבית – אין יותר תירוצים